Daru Mürit Adayı 21.01.2020 03:11

Öncelikle selamlar, bu konuyu yalnızca okuduğum veya okuyacağım herhangi bir seride, sevdiğim ve unutmak istemediğim karakterlere dair kendime bir arşiv oluşturmak için yazıyorum. İsterseniz siz de sevdiğiniz karakterleri ekleyebilirsiniz ancak mümkünse kafanızda o karakteri nasıl hayal ettiğinize dair betimlemelerden bahsederseniz hoş olur haydi kolay gelsin!

Not: Tanıtımlar her türlü spoilerı içerebilir ben şimdiden uyarmış olayım.

Daru Mürit Adayı 21.11.2019 00:49

ODUNCU
İlk olarak bahsetmek istediğim karakter, gözümün nuru, çok sevdiğim bir seri olan Desolate Era yada türkçe ismiyle Issız Çağ'dan Oduncu karakteri. Bu karakteri nasıl anlatsam bilemiyorum açıkçası. Seriyi okumadıysanız da kolay kolay anlayamazsınız ancak oduncu, okuyucuda yarattığı gizemliliğiyle, hoş arkaplan hikayesiyle, gücüyle ve etkileyiciliğiyle benim novel dünyasında unutamayacağım, daha doğrusu unutmak istemediğim karakterlerden birisi. Hatta Ji Ning'i unuturum bu arkadaşı unutmam bile diyebilirim açıkçası.
Dış görünüşünden, en azından benim kafamda canlanan dış görünüşünden bahsetmek gerekirse, Bu karakter daima bir elinde baltasıyla, koyu renk bir cübbeyle ve münzevi tavırlara sahip bir insan olarak hayal ettim seriyi okurken. Maalesef Issız Çağı okuyalı bayağı vakit geçtiğinden fazla detay veremiyorum karakter hakkında ama Oduncu karakteri şüphesiz uzun bir zaman hafızamda yerini koruyacak.

Daru Mürit Adayı 21.11.2019 13:40

EBEDİYEŞİL
Bahsetmek istediğim bir diğer karakter de yine anlatılmaz yaşanır diyeceğim ve yine desolate era serisine ait bir karakter olan, bu sitede türkçeleştirilmiş ismiyle Ebediyeşil. karakter sevgili yazarımız tarafından bir kaç cümlede harcanmış olmasına rağmen kendisi bir amaç belirlediğinde o amaca ulaşmak için her şeyi yapabilecek karakterde birisi. Ve burada her şey derken, ciddi anlamda HER ŞEYden bahsediyorum. Hatta bu uğurda kendinden, sevdiklerinden ve bilmum başka değerlerinden kolayca vazgeçebilecek bir arkadaş. Ki ana karakter olsaydı rahat rahat amaçlarını gerçekleştirebilecek bir adam olduğunu düşünüyorum. Maalesef kıymetli yazarımız bu karakterin Ning'e fazla olduğunu düşünmüş olacak ki karakteri arada kaynattı.
Benim Ebediyeşil'i daima keskin bakışlı, soğuk tavırlara sahip uzun düz saçlı, titiz ve tertipli bir adam olarak hayal ettim ve bu karakter de özellikle unutmaya yüz tuttuğum şu zamanlarda unutmak istemediğim karakterler arasına girdi. GÖNÜLLERİN TAOLORDUSUN EBEDİYEŞİL.

Daru Mürit Adayı 22.11.2019 00:43

ROSTE
Bu sefer unutmak istemedğim karakter ise şuan sitedeki en sevdiğim seri olan Yıkılmış Tanrının Güncelerine ait bir karakter olan "Roste" karakteri. Kendisi ana karakterimizin başına fazlaca bela açan ve aynı zamanda dolaylı yoldan oldukça yardımcı olmuş gerçek bir Çılgın bilim adamı. Öyle ki yenildiği bölümün ismi bile "Deha'nın Düşüşü" olarak adlandırılmış. Roste, ölümünden yüzlerce bölüm sonra bile serideki etkisini koruyabilen ve varlığını unutturmayan bir karakter zannımca ve bu karakter Yıkığın yazarının pek çok defa farklı farklı karakterlerde yaptığı karakterin geçmişini anlatıp bomboş bir nedenden ötürü şerefsizlik yapmadığını göstermesiyle birleşince de Roste, bir diğer adıyla akademisyen en azından benim için unutmak istemediğim karakterler listesine girdi.

Tofask Mürit Adayı 23.11.2019 00:10

BİHG'den Kara Kartal galiba aklımda hep LoL'den Swain karakteri gibi canlanıyor

hamsigöz Mürit Adayı 23.11.2019 18:24

Antiksoydaki leylin adamdır unutmayacağım reisi özellikle kaderin çocuğu arkında herif zekasıyla neler yapabileceğini gösterdi dc de batman neyse novellerde de leylindir

Daru Mürit Adayı 24.11.2019 22:15

CROCKTA
Okumamın üzerinden uzuunca bir zaman geçmiş olmasına rağmen hala hatırladığım ve unutmak istemediğim bir diğer karakter ise Praise the Orc, türkçe haliyle Orku Öv serisinden Crockta. Özellikle antiksoy ve reverand insanity(Yanlış yazmış olabilirim) serilerini okuduktan sonra ve adalet laga lugadır düşünce stilini iyice özümsemeye başladığım zamanlarda karşıma çıkan Crockta beni özellikle serinin sonlarına doğru kendine hayran bırakmış bir ork. Malum çoğu seride adalet için savaşan kişiler kas kafalı gerzekler olarak çıkıyor karşımıza, ancak Crockta adalet için savaşırken bile zekice davranılabilineceğini gösterdi bana. Devasa ve çirkin bir ork olmasına rağmen serinin son bölümlerini okurjen "Bultar!" diye bağırmama sebep olmasıyla Cesur ork Crockta, unutulmayacak karakterler listeme girmiş bulunmakta. Hayatta kalın!

Daru Mürit Adayı 29.11.2019 21:58

ADDER
Bu sefer anlatmak istediğim ise belki ana karakterimiz tarafında saçma ütopyalar hayal ettiği düşünülerek harcansa da, Unutmak istemediğim karakterler listesine girmeyi başarabilen, Yıkılmış Tanrının Güncelerinin idealist düşman karakterlerinden biri olan Adder karakteri. Gökdoğanla yaptıkları karşılaşmayı ve karşılaşmanın sonunda Gökdoğan'a söylediklerini unutamıyorum bu arkadaşın. Ya da bir bölümde aklıma bile getirmediğim, hiç bir şekilde düşünmediğim bir sonucu mantıklı bir şekilde karşıma çıkartarak ağzımı açık bırakan nadide karakterlerden biridir Adder. Zekasıyla gücüyle, babasıyla ilişkisiyle ve en çok da son anlarıyla Adder karakteri unutmak istemediğim karakterler listesine girmiş bulunmakta.

aeastroom12 Mürit Adayı 30.11.2019 01:44

Kralım Çok Yaşa SPOİLER
Oleg benim seride de en çok sevdiğim 2. Karakterdir özellikle yaptığı hareketlerle kalbimi kazanmış bir yağcıdır ölecek ve arkasından çok ağlayacağım gibi geliyor

Daru Mürit Adayı 02.12.2019 18:38

GATON ARCHERON
Günah şehrinin uupuzun ve sıkıcı ilk bölümlerde bana seriye devam etme azmi sağlayan yegane karakter, büyük savaşçı, cesur, pervasız, karizmatik komutan, Pervasızlığıyla bilinen Archeronlar arasında bile bu yeteneğiyle öne çıkan Gaton Archeron özellikle son yaşanılan olaylarla beraber sonunda unutmak istemediğim karakterler listesine girmiş bulunmakta. Richard için ölümüne fakir olmasına rağmen borca girmesi, seride sık sık göremesek de ana karakter olmaya layık karizmasıyla, ilk bölümde o yaşadıklarıyla, ve son bölümlere doğru "düşüşüyle" ve -emin olamasam- yoldaşının ona olan sadıklığıyla hoş karakterdir Gaton.

Daru Mürit Adayı 10.12.2019 22:53

ARCTURUS CLOUDE
Kesinlikle düşmanınız olmasını istemeyeceğiniz, zekası ve gücüyle ana karakterimizin anasını ağlatmış, ve unutulmayacak karakterler listeme girmeyi başaran bir diğer dostumuz ise yine Yıkılmış Tanrının Günceleri serisinin şahsına münhasır düşman karakteri, ne zaman ortaya çıksa sürekli ipleri elinde tutuyormuş hissi vermesiyle okuyucuyu sinir eden, Gökbulutun yüce valisi Arcturus Cloude oluyor. Zekası, gücü ve geleceğe yönelik muhteşem planlamasıyla Arcturus Cloude, Gökdoğan'un canını çok sıkmış ve rahatsız etmiş olsa da seride en azından benim için değerli karakterlerden biri.

Daru Mürit Adayı 20.12.2019 22:25

LEYLİN FARLİER
Okumamın üzerinden bayağı vakit geçmesine rağmen unutmak istemediğim bir diğer karakter ise Warlock Of the Magus World serisinin baş karakteri Leylin Farlier isimli tatlı mı tatlı, kurnaz, hafif şerefsiz karakteri Leylin oldu. Karakteri bana sevdiren asıl şey ise karakterinin özelliklerindense belli bir karaktere sahip olması ve bu karaktere GERÇEKTEN sadık olması. Öyle ki bazı bölümlerde o kadar çok istedim ki klasik novel karakteri klişelerine düşsün( Yanında ufak kız gezdirmek olsun, genç ama erdemli genci öğrencisi olarak alması olsun, harem kursun vesaire vesaire..) ancak herif duygusuzun biri olduğundan maalesef her seferinde hevesimi kursağımda bırakmakta zorlanmadı bile. Yakındığıma bakmayın, zamanında okurken bana oldukça zevk veren ve pek çok defa etkilemiş başarılı işlenmiş ve tutarlı bir dostumuzdur Leylin. Kendisine büyücülüğün can sıkıcı yolunda başarılar diliyorum.