Ebediyeşil Forum Moderatör 10.12.2019 16:38

İnsan, bir çok duyguya sahip bir canlıdır. Duygularını çoğu zaman kontrol edemez. Öfkelendiği zaman mantığa aykırı hareketler yapar hatta çevresine ve çevresindekilere zarar verir. Korkuları ona engel olur ve aslında ortada bir tehdit veya zarar verecek bir şey yokken kendisini geri çekmesine neden olur. Bu ve başka duygular yüzünden potansiyelini tam olarak ortaya çıkaramıyor. İleri doğru yürüdüğü yolda ona engel oluyorlar yavaşlamasına, durmasına neden oluyorlar.

Bundan yaklaşık yüz yıl önce, bilim adamları insanlık tarihinde çığır açan bir projeyi hayata geçirdi. “Üstün İnsan” projesi. Üstün İnsan projesi ile bilim adamları insanoğlunu bir parazitten kurtardı bu parazit “Kıskançlık”. Tarih boyunca, kıskançlık insanlara hep engel olmuştur. Bu parazit yüzünden, insanlar birbirlerine engel olmuşlar ve enerjilerini yararlı şeyler yerine birbirlerinin kuyusunu kazmaya harcadılar. Bu parazitten kurtuldukları zaman, insanların ilerlemesi ve hayat standartları gözle görülür bir şekilde yükselişe geçti. Üstün İnsan projesi başarılı olmuştu ama bu projenin potansiyeli bu kadar mıydı? İnsanlık şuan en olabilecek en iyi durumunda mıydı? Bu sorunun tek bir cevabı var o da hayır insanlar hala beyinlerinde bir çok parazit taşıyorlardı.

Günümüz dünyasından, açlık çeken insanlar yok. Herkes günlük ihtiyaçları kadar yemek yiyor yemeklerde önemli olan besin değerleri tadının nasıl olduğunun bir önemi yok. Artık sokaklarda yaşayan insanlar yok. Her mahallede kapsül yataklar bulunuyor. İki metre genişliğinde ve bir metre uzunluğunda olan kapsül yataklar ile uyku saati geldiği zaman herkes en yakın kapsül yatakta uyuma hakkına sahip Bu sayede dünyamızı artık daha iyi kullanıyoruz şahsi ev gibi gereksiz şeyler ortadan kalktı. Dünyamızı daha iyi kullanmaktan bahsetmişken artık bir deliğe top geçirmek için yüzlerce km2 alanı ziyan etmiyoruz. İnsanlar zamanlarını ve enerjilerini bir topun pesinde koşmak veya kosan kişileri izlemek için harcamıyorlar. Artık insanlar tek düğün dedikleri tek bir gecelik eğlence için birikimlerini, zamanlarını ve enerjilerini harcamıyor. Hiçbir mantıklı açıklaması olmayan adına aşk denen şey yok. İnsan ırkının devamı Üstün İnsan projesi kapsamında ilgili merkezlerde yapılıyor. Bunların hepsi Üstün İnsan projesi sayesinde oldu. Üstün İnsan projesi sayesinde insanlar beyinlerindeki tüm parazitlerden kurtuldu arttık kıskançlık yok, öfke yok, kin yok, cesaret yok, umut yok, mutluluk yok, aşk yok.

KitanoKen Merkezi Tarikat Müridi 14.11.2018 23:00

Insanı insan yapan duygularıdır duygulara parazit gözüyle bakıp duyguları kaldırırsak robottan farkı kalmaz insanın.

Kosankus Forum Moderatör 15.11.2018 01:47

gereksiz derecesinde saçma bi proje sadece kıskançlığın çıkarılması belki bir ihtimal ama onu da kabul edecek değildim kesinlikle aptallık. İnsanı hayvanlardan ayıran şey aklını düzgün kullanabilme yetisine sahip olmasıdır. Çok iyi ama insanı insan yapan şey ise onun duygularıdır. eğer o saf ve güzel duyguları kaybedersek sadece daha akıllı bir hayvan kalır elimizde ve korkulması gereken insanlar genelde saydığın özellikleri olmayan insanlardır. hala tutunacak bir umudu olmayanlar sadece yükselme takıntısına sahip kendi çıkarları uğrunda herkesi harcayabilen insanlardır. galiba projenin isminin değiştirilmesi gerekiyor düşünebilen üstün hayvanlar daha uygun gibi

Ebediyeşil Forum Moderatör 15.11.2018 17:41

Türk dili dersi için yaptığım bir çalışmaydı üç paragraftan oluşması gerektiği için çoğu şeyi kırpmak zorunda kaldım. Yazıda geçtiği gibi insan bir çok duyguya sahip bir canlı bunlardan bazıları negatif etki gösteriyor bunlar olmasaydı daha iyiydi diyebileceğimiz duygular var ama burada insan doğası ortaya çok büyük bir sorun çıkarıyor durmak nerede duracağımızı farkedemeyip tüm duyguları ortadan kaldırmak insan denen canlıyı bozmaktan başka bir şey değildir sonunda ortaya çıkan şeyde bir makineden ibarettir. Eğer merak duygumuz olmasaydı nasıl bugün olduğumuz yere gelebilirdik veya hırsımız. Kötü duygu olduğunu düşündüğümüz düşündüğümüz duygularda aslında bizi biz yapan şeylerden biri onlar olmasaydı ne olurdu şuan nerede olurduk bilemeyiz korku olmasaydı soyumuz yüksek ihtimalle insanlığın ilk çağlarında ortadan kalkmıştı