Griffith Adamdır Mürit Adayı 10.12.2019 15:58

Ardından bana baktı gözlerimin içine...
Bakışlıları yüzünden içimdeki tüm öfke kaybolmuştu.. Bu bakışları biliyorum. Her sabah aynada bu bakışları görürdüm. Amacı için her şeyden vaz geçmiş bir adamın bakışları...
Böyle bakan birine öfkelenemem..
Aksine içimden sadece saygı duymak geliyor. Nasıl bir amacı olduğunu bilmiyorum ama benden daha zorlu bir yolu seçmiş bir adama saygı duymaktan başka düşünemiyorum...
Ben böyle bakmaya başladığımda çoktan kaybedecek bir şeyim kalmamıştı . Benim yaptığım şey nefrete lanete küfürlerle göğüs gelerek yanan ormandan kalan bir kaç közü korumaya çalışmaktı.
Bu adamın yolu benimkinden farklı sadece bakarak bile söyleyebilirim kız kardeşini bir hazine olarak görüyor buna rağmen onu feda etmekten çekinmedi onun acısını kendi elleri ile kardeşini öldürmenin verdiği acıyı taşımaya karar vermiş ve daha fazla seyide feda etmekten çekinmeyecek.
Benim yolum canavarın yoluydu. Kendi türümü kırıp geçirdim ezdim ezdim ve ezdim.
Yapmam gereken tek şey başarı için sadece insanlığımı terk etmekti.
Onun yolu ise şeytanın yolu benim kaybedecek bir hazinelerim yoktu bir canım yoktu ruhum çoktan ölmeye başlamıştı insanlığımı yitirirken fazla zorlanmamıştım.
O ise her şeyden fazla değer verdiği ailesini bile feda ederek kendi kendini öldürüyor...
İnsan olarak kendisini öldürüp bir şeytan olarak tekrar doğacak. Sevgi nefret onun için önemli olmayacak arzuları gerçekleştiği sürece gerisi önemli değil buna hayatı da dahil.
Bir şeytan ve canavar birbirine benzerdir. En azından temelde.
Bir canavar bencildir sadece ve sadece kendi arzuları için yaşar ve bunun için her şeyi yapar.
Ne ahlaki nede bir sınırı vardır.
Bir şeytan ile aynıdır.
Şeytanlar da bencil ve sadece kendi arzuları için yaşar ve arzularını yerine getirebilmek için her şeyi yapar.
Bu yüzden şeytanlar ve canavarlar benzerdir.
Benzerdir diyorum çünkü aynı değiller.
Bir şeytan arzuları için her şeyi feda eder sevdiği yada sevmediği şeyler diye ayırmaz amacı için kayba uğramayı umursamaz.
Lakin canavar kaybın ne olduğunu bilmez feda ederek kazanmaya yanaşmaz. Asla sevdiği bir şeyden vaz geçmez eğer arzuladığı bir şey var ise bunun için savaşır savaşır savaşır savaşır ve savaşır elde edene kadar durmaz fedakarlık yapmaz eğer mevcut gerçeklik arzularını gerçekleştirmek için fedakarlık yapmasını talep ederse o gerçekliği yıkıp geçer yada bu uğurda can verir....

“Üzgünüm küçük adam. Umarım senin için seçtiğim kaderi kaldırabilirsin.”

Cihangir Karaarslan Mürit Adayı 12.01.2019 18:14

Ne nickini ne de hikayeni beğenmedim, ama yazma azmine saygı duydum belki ilerde daha güzel şeyler yazabilirsin.